Vida Sunucu

 

Vida sunucular ağırlıklı olarak otomatik vida besleme makinesinin düşük hacimli olmasından dolayı  etkin olmadığı uygulamalarda kullanılır. Vida sunum ünitesi boyutları M1 den M5 e kadar ve shaft uzunluğu 25 mm ye kadar olan vidaları otomatik olarak besleyebilir. Eğer bir vida boyutları sebebiyle besleme hortumu ile iletilemiyorsa, vida sunum ünitesi kullanılabilir. 

 

Montaj hattınız otomatikleştirmek için çözüm arıyor fakat işlenecek vida sayısını düşük olması sebebiyle otomatik bir vida besleme ünitesi kullanmak mümkün gözükmüyor ise Deprag vida sunucusu ideal bir çözümdür. 

 

Vida sunum ünitesi, vidaların otomatik olarak sunumu, el veya sabit tornavida motoru ile alınması için uygun bir çözümdür. 

 

 

  • - Üretimi otomatikleştirmek için ekonomik bir yol
  • - Değiştirilebilir, esnek raylar
  • - Hemen hemen tüm vida tipleri için uygun
  • - Hassas olan vidalara karşı beslenme
  • - Entegre kontrol ile kendi kendine yeterli
  • - Kompakt tasarım

 

Operatör dostu

El tipi uygulamalarda özel besleme rayı vida iletiminde kesinlik sağlar ve bir manyetik bit yada vakum cihazı ile vida hızlı bir şekilde alınır. 

 

Esneklik

Ayarlanabilir kapak rayları, bit kılavuzları kolayca değiştirilen parçalar aynı vida sunucuda farklı ölçüleriyle beslenebilir. Sadece birkaç adımda vida sunum ünitesini dönüştürebilirsiniz. Hatta olumsuz ölçülerinden dolayı besleme hortumundan iletilemeyen vidalarda vida sunum ünitesi ile beslenebilir. 

 

Vidaların zarar görmeden iletilmesi

Vidaların taşınması, vida haznesinde buluna 2 adet kaldırma parçası ile sağlanır. Titreşimle kılavuz raya düşen vidalar bir fırça ile konumlandırılır ve daha sonra haznenin dışına taşınır. Bu uygulanma özellikle yumuşak ve sessiz bir şekilde yapılır.

 

Tek başına çalışabilme

Cihaz entegre kontrol sistemi sayesinde tamamen kendi başına çalışabilir. Dizi denetleyicisi, ışık bariyeri ve mikro anahtarlar sayesinde güvenilir olarak vida besleme sürecini düzenler. 

 

Kompakt dizayn

Kompakt tasarımı sayesinde birden fazla Deprag Vida Sunum ünitesi sınırlı çalışma alanlarında etkin bir şekilde çalışabilir.

 

Özel çözümler

Eğer gerekirse, müşterilerin özel uygulama ihtiyaçlarına uygun olacak vida sunum ünitesi tasarlayabiliriz.

 

Vida beslemesi titreşimli hazne ile yapılır. Paslanmaz çelikten yapılmış sağlam bir plaka sayesinde vidanın yüksek seri üretim oranında güvenli bir şekilde toplanması sağlanır. 1mm-5mm shaft ölçüsü ve 25 mm shaft uzunluğundaki vidaların işlenmesi için. Vidaların alınması bir manyetik bit veya vakumlu emme ile sağlanır. Operatör ileri doğru bir hareketle vida alımını kolayca yapabilir. 

Vida Sunucu