Vibratörlü Besleme

 

Titreşimli DEPRAG otomatik vida besleme sistemleri, özellikle M1 den M8 e kadar olan vida boyları ve 5mm-50mm shaft uzunlukları için ideal sistemlerdir. 

Bir titreşimli vida besleme sistemleri diğer besleme sistemleri ile karşılaştırıldığında yüksek verimliliği ile öne çıkmaktadır. 

3 setten oluşan vibratörlü beslemeler, yaylara bağlı bir elektro-mıknatıs titreşimi ile vida haznesinde bir mikro-dalga hareketi oluşturur. Titreşim yoğunluğunu ayrıca ayarlanabilir.

 

 

  • - Yüksek çıkışlı besleme sistemi
  • - Dolum seviyesi bağımsız, kendi kendini düzenleme
  • - Yüksek besleme hızı: dakikada > 60 parça
  • - RFID arayüzü
  • - Birden fazla tornavida motoru için bağımsız kaynak
  • - Entegre hız kontrolü
  • - Geniş ürün yelpazesi: Doldurma hacmi 0.15 den 12 litre ye kadar kapasiteli
  • - 0.15 l, 0,75 l ve 2.5 l boyutlarında – doldurma hacimli

 

 

Bağımsız dolum seviyesi, kendi kendini düzenleme

Titreşimli besleyiciler üzerindeki mikro-dalga hareketinin yoğunluğu, genellikle dolum seviyesinden etkilenir. Eğer dolum haznesi doluysa sistem yavaştır, hazne boş ise sistem daha hızlı çalışır. Bu etkiyi ortadan kaldırmak için vida doldurma işlemi, dolum hortumu ile bağlantı kuran bir ek dolum-seviye sensörü ile kontrol edilebilir.

 

Dolum seviyesinden bağımsız olarak kendi düzenleyebilen besleme sistemleri sunuyoruz!
Buradaki büyük avantajınız; doldurma sistemlerinde ek sensörlere herhangi bir yatırım maliyeti yapmayacaksınız. Cihaz devamlı kendin düzenler ve titreşim hızı hep sabit kalır.

 

Operatörün bireysel ritminde cihaz verimli olarak çalışır

Eğer aynı besleme sisteminde birden fazla operatör çalışıyorsa, her bir operatörün çalışma verimi birbirinden farklı olabilir.


DEPRAG besleme cihazı her bir operatörün çalışma hızını ayarlar. Vardiya değişimi sırasında, tek tek operatör parametreli geri çağrılabilir (cihaz parametre 10 farklı ayarlar kadar saklanabilir.
İsteğe bağlı olarak RFID-Arayüz Sistemi (Radyo Frekansı ile Tanımlama) ile ekranda bir kez girilen kişisel ayarlar kolay bir operatör çip ile aktif hale getirilebilir. 

 

Pozisyon-doğru sıralama

Farklı sıralama elemanları (yönlendiriciler) kullanarak sıralanacak malzeme doğru pozisyona odaklanır ve daha sonra işlenebilir. Doğru yerleştirilmemiş veya dönmemiş malzeme ek deflektörler tarafından vidalama sistemine geri yönlendirilir. DEPRAG, bir besleme sistemi uzmanı olarak özellikle titreşimli besleme teknolojisi tasarımında 30 yıldan fazla bir deneyime sahiptir.

 

Verimli montaj

Aşınmaya karşı dirençli malzeme kullanımı, yüksek ürün kalitesi, titreşimli kase üretim sırasında spesifik kaplama işlemleri, verimlilik besleme sistemlerinin başlıca özellikleri arasındadır. DEPRAG titreşimli besleyiciler dakikada 60 parça besleme hızı ile fark yaratır.

 

Titreşimli besleme sistemi bir dağıtıcı ile birlikte kullanıldığında iki bağımsız istasyonda çalışabilir. Hatta otomatik montaj makinesine bağlı olan bşr tornavida motoru spindle ı ile birlikte de çalışabilir.

 

Özel ihtiyaçlara uygun çözümler

Doğrudan montaj makinesine entegre bir besleme sistemi isterseniz ve kısıtlayıcı alan koşullarının dikkate alınması gerekiyorsa, o zaman koşullara uygun standart cihazlar sisteminize adapte olacaktır. 

 

Hızlı başlangıç

Besleme sistemini test etmeden önce seri üretim sırasında herhangi bir durumla karşılaşmamak için bir dayanıklılık testi yapılır. Her bir besleme sistemi, açık bir şekilde başlangıcı ve işletmeyi anlatan kapsamlı belgeler ile birlikte müşterilerimize teslim edilir.

Vibratörlü Vida Besleme Sistemleri