TCV-FM Tork Doğrulama Sistemi

 

TCV FM tork doğrulama kontrol ünitesi, SLTC FM ve SLTCR FM sinyalli preset “klik” tip tork aletleri ile çift yönlü ve anlık olarak kablosuz haberleşir.

 

Sıkım doğruluğunu ve kullanım kolaylılığını sağlamak, operatör verimliliğini ve tekrarlanabilirliği artırmak, sıkım hataları oranlarının azalması istenildiğinde ve sıkım istasyonunda tek bir FM Sinyalli “klik” tip tork aleti kullanmak istenildiğinde TCV FM tork doğrulama kontrol ünitesi ideal bir çözümdür.

 

SLTC FM sinyalli tork aletleri ile açık ağız değişken kafa kullanıldığı zaman, ABS, klima, fren, radyatör, fan, kompresör  bağlantı borusu / hortumu rekorlarının ve benzeri kritik sıkım uygulamalarında; yüksek  montaj kalitesi ve montaj kontrolü sağlar!!!

 

Emniyetli kablosuz haberleşme sistemi “ROLLING CODE” sayesinde, FM sinaylli  tork aletleri, birbirinden ve çalıştığı ortamdaki diğer FM sinyallerinden etkilenmez.

 

Kontrol ünitesinin bilgisayar üzerinden programlanması için “Device Programmer” yazılımına ihtiyaç vardır ve TCV FM ile birlikte teslim edilir.

 

“Device Programmer” yazılımı sayesinde klik süreleri kolaylıkla set edilebilir.

 

 

  • - TMIN...: Minimum Zaman (kabul edilebilir bir klik “sıkım” zamanı),
  • - TMAX...: Maksimum Zaman (kabul edilebilir bir klik “sıkım” zamanı),
  • - TBC…: Sıkımlar Arası Zaman (Sıkımlar  arasındaki geçiş zamanı),
  • - “OK/NOK” sıkım sonuçları kontrol ünitesi paneli üzerindeki LED’ler sayesinde “Yeşil/Kırmızı” renk olarak ve “Buzzer” sayesinde sesli olarak operatörü bilgilendirir.
  • - Bilgisayar bağlantısı için “RS232” bağlantı portu. Bilgisayar bağlantı kablosu TCV FM ile birlikte teslim edilir.
  • - “24V I/O” “5-pin” konnektör çıkışları sayesinde “Hat Kontrol Sistemine” “PLC” kolay entegrasyon.
  • - “110V” veya “220V” şebeke gerilimlerinde çalışabilme. Sigorta yuvasını ters çevirmek yeterli.
TCV FM Tork Doğrulama Sistemi