Pick&Place Yöntemi

 

Vidanın boyutları yüzünden besleme hortumuyla iletilemediği durumlarda, örneğin vida boyu ve çapı arasında olumsuz ilişkinin olduğu durumlarda biz bir vakumlu emme sistemi ile Pick-and-Place sistemi veya bir tutucu ile kaldırma sistemini öneriyoruz. Bu süreç aynı zamanda vidanın ulaşması zor olan yerler içinde kullanılabilir. 

 

Mili çok kısa olan vidalar, mil çapı geniş olan perçinler ve karmaşık bir geometrik yapıya sahip olan parçaların ortak bir yönü var: bu parçaların besleme hortumu ile iletilmesi çoğu zaman mümkün değildir. 

 

 

  • - Önemli parça geometrileri için bireysel çözüm
  • - Süreç güvenilirliği, ürün konumlandırma
  • - Basit başlangıç

 

Parça geometrisinden bağımsız

Pick-and-Place yöntemi beslenebilirlik kriterlerine uygun olamayan parça durumlarında alternatif bir çözümdür:

 

Pick-and-Place Method

El tipi aletler için, bağlantı elemanları bir vakum emme sistemi tarafından veya manyetik bir bit uç tarafından tutulur. Bir sonraki bileşenin gelmesi için dolum sinyali, kapağa entegre bir pick-up kontrolü ile oluşturulur.

 

Sabit uygulamalar için bir vakumla alma teknolojisi kullanılır. Pick-up ve yeniden dolum PLC senör denetimi tarafından kontrol edilir. 

 

Süreç güvenilirliği, ürün konumlandırma

Pick-and-Place yöntemi ile parça hem doğru pozisyonda istasyona yönlendirilir hem de güvenli bir şekilde montaja sunulmaktadır. Vida tamamen mili ile birlikte namluya alınmak için hazırdır. Bir ve vida sürücüsünün ilişkisi ile vidanın yuvarlanması ve bit aşınması ortadan kalkar.

 

Kolay başlangıç

Besleme sistemini test etmeden önce seri üretim sırasında herhangi bir durumla karşılaşmamak için bir dayanıklılık testi yaparız. Her bir besleme sistemi açık bir şekilde işletmeyi anlatan kapsamlı belgeler ile birlikte teslim edilir.

Pick & Place Yöntemi