Minimat-ED

 

Sıkım prosesi için gereken tork değeri, direkt olarak tornavida motoru üzerinden ayarlanabilir. Girilen tork değerini doğrulamak için sadece aletin ekranına bakmak yeterli olacaktır ve montaj işlemi gerek "push-to-start" ve gerekse "trigger-start" olarak başlatılabilir. Hedeflenen tork değerine ulaşıldığında, elektromanyetik clutch mekanizması sayesinde tornavida motoru güvenilir ve doğru bir şekilde shut-off yapacaktır. MINIMAT-ED’nin dahili kontrol ünitesi ergonomik olarak tasarlanmıştır.

 

 

  • - Esnek
  • - Ekonomik
  • - Kullanımı kolay
  • - Hassas ve güvenilir proses
  • - Dayanıklı

 

Düz Tip: 0.3 – 5.0 Nm

Pistol Tip: 0.3 – 5.0 Nm

 

Operatör tarafından yapılabilecek yanlış parametre değişimi bir şifre ile engellenmiştir. Dahili fonksiyonların ve sıkım sonuçlarının gösterimi LED lambalar ile (kırmızı/yeşil) sağlanmıştır. Bu sayede, optimum proses güvenliği ihtiyaçları karşılanmıştır.

 

Vida söküm yönü bir tuşa basılarak seçilebilir ve tornavida motoru üzerinde izlenebilen sinyal sayesinde doğrulanabilir. Bu özellikler, kullanıcı rahatlığı ve kolaylı konularındaki bütün ihtiyaçları karşılayan özelliklerdir.

 

Diğer bir avantaj:

Minimat-ED tornavida motoru, elektronik endüstrisi montajlarında çok önemli olan ESD (Elektrostatik Discharge) ortamlarında kullanılabilir.

Minimat-ED Elektrikli Tornavida Motorları