Micromat-F / Minimat-F

 

Fonksiyon kontrollü MICROMAT-F ve MINIMAT-F pnömatik manuel tornavida motorları, kontrol ünitesi ile birlikte vidalama prosesinin %100 güvenliğini sağlar..

 

 

  • - İlave fonksiyon kontrollü tornavida motoru
  • - Sadece önceden girilen tork değerine ulaşıldığında shut-off yapar
  • - Vida sıkım adetlerini sayar
  • - Montaj süresini bildirir
  • - Parça değişikliğini algılar
  • - Sıkım sonucunu bildirir
  • - Ekstra kontrol maliyetlerini ortadan kaldırır

 

MICROMAT-F Tornavida Motoru;

Düz Tip: 2 – 70 Nm

 

MINIMAT-F Tornavida Motoru;

Düz Tip: 0.2 – 20 Nm

Pistol Tip: 0.3 – 24 Nm

Açılı Kafa Tip: 0.3 – 33 Nm

 

Tornavida motorundan başlangıç sinyali alındığında (operatör tornavidayı bastırdığında veya tetiğe bastığında) pnömatik kontrollü FC20 fonksiyon kontrol ünitesi hava akışını başlatır. Önceden girilmiş olan tork değerine ulaşıldığında, hassas shut-off clutch mekanizması devreye girer ve tornavida motoru sıkım işlemini tamamlar. Tornavida motorundaki pnömatik kontrol ve sensor bağlantıları ile kontrol modülü, toplam doğru montaj sayısını onaylar. 

 

Vida sıkım süresi, önceden programlanmış olan minimum/maksimum zaman ile karşılaştırılır. Eğer vida sıkım zamanı çok kısa (diş kapma) veya çok uzun (diş yeme) ise operatör bir hata mesajı ile uyarılır. Ek olarak, dahili bir sensör eklenerek, tornavida motorunun sıkım işlemine başladığı an ile clutch mekanizmasının harekete geçtiği an izlenerek, operatörün sıkım tamamlanmadan sıkım işlemini bitirmesi (elini erken çekmesi) durumunda operatöre hata sinyalini verir. Özet olarak; fonksiyon kontrollü tornavida motoru, kendi kendin kontrol eder ve montaj prosesinize tamamıyla adapte olur. Ek olarak, her parça için toplam vida sayısı kontrol edilir ve hiçbir sıkım işlemi unutulmaz.

 

Montaj yerinize göre tornavida motorları farklı model tasarımlarında kullanılabilir:  Yatay montaj için düz modeller, dar alanlarda montaj için açılı kafa modeller ve dikey montaj uygulamaları için pistol tip modeller mevcuttur.

Micromat-F / Minimat-F Tornavida Motorları