Kablosuz Minimat-EC

 

Basınçlı hava hortumlarının veya elektrik kablolarının montaj proseslerinin olumsuz etkilendiği durumlarda, kablosuz bataryalı EC tork aletleri en uygun çözümdür!

 

 

  • - Esnek çalışma
  • - Yüksek shut-off hassasiyeti
  • - Veri kayıt edebilme
  • - Kullanıcı dostu
  • - Dayanıklı
  • - Kablosuz haberleşme
  • - Düşük enerji sarfiyatı

 

Açılı Tip: 1 – 50 Nm

Tabanca Tip: 0.8 – 13 Nm

 

Esnek

Bilinen tüm tork/açı kontrollü sıkım montaj yöntemleri ve yine bu yöntemlerin hassasiyet gereksinimleri bu alet ile sağlanabilir. Bataryasız EC aletler, otomobil montaj alanlarında, araç içi montajlarında, hava hortumlarının, elektrik kablolarının giremeyeceği dar montaj alanlarında rahatlıkla kullanılabilir.

 

Yüksek Shut-Off Hassasiyeti

Yüksek shut-off hassasiyeti sayesinde ≥1,67 Cmk değeri kolaylıkla sağlanır .

 

Veri Kayıt Edebilme

EC tornavida motorlarının en önemli özellikleri arasında yüksek tork hassasiyeti ile en üst seviyede proses güvenliği sağlayan kontrol fonksiyonlarıdır. Dahili akım kontrollü tork ve açı ölçümleri, vida sıkım prosesinde uygulanacak yöntemin en yüksek hassasiyette kontrolünü ve ayrıca önemli proses parametrelerinin dökümante edilebilmesini sağlar. 

 

Kullanıcı Dostu

Bütün DEPRAG MINIMAT-EC tornavida motoru ürünleri gerçek ergonomik tasarımı ile bilinir. Vida sıkım durumunu gösteren dahili LED sinyali ve aletin hafifliği ile kullanıcı rahatlığı sağlanmıştır. Sekiz ayrı vidalama prosesi tek alete programlanabilir. Gösterge panelindeki tuşlar ile bir programı seçmek ve başlatmak kolaylıkla mümkündür. Diğer bütün tornavida motoru programlarında da mevcut olan; ilave bir seçim düğmesi ile hızlı bir şekilde bir önceki vidalama proses parametrelerine dönüş yapılabilir.

 

Güçlü

50 Nm’ye kadar tork aralığında sıkım işlemi gerçekleştirmek mümkündür.

 

Kablosuz Haberleşme

Kablosuz sıkım aletleri ile, network ile haberleşmek veya proses bilgisayarlarına bağlantı yapmak da mümkündür. Bluetooth kablosuz haberleşme ile tornavida motoru, opsiyonel olarak sunulan bir ana istasyon ile sürekli bağlantı halinde olabilir. Grafik kullanıcı arayüzü ile vidalama proseslerinin hızlı ve kolay seçimi yapılabilir. İlave olarak, ana istasyonu bir PC’ye bağlamak ve bu PC üzerinde vidalama proseslerini tornavida motoruna yüklemek, tornavida motorundan sıkım datalarının alınarak arşivlenmesi de mümkündür.

 

Düşük Enerji Sarfiyatı

36V Li-Ion batarya, yüksek performans sağlar. Elektrik motoru sayesinde çok verimli çalışır ve düşük bir enerji sarfiyatı sağlar. Sensör kontrollü çok aşamalı standby mod’u, her batarya dolumunda yüksek sayıda vidalama işlemini mümkün kılar. 

Minimat-EC Bataryalı Sıkıcılar