Global 8 Tork Kontrol Sistemi

 

Global8 Tork Kontrol Sistemi; bütün Sturtevant Richmont Exacta FM sinyalli dijital tork aletleri, FM2.4GHz preset tork aletleri, PTS 2000 FM sinyalli basınç sensörü POKAYOKE’li impulse ve clutch mekanizmalı “push-to-start modelleri hariç” aletler ile ve uyumlu FM sinyalli bataryalı aletler ile kablosuz olarak çift yönlü haberleşme sağlayarak sıkım ve tork’lama proseslerini güvenilebilir ve izlenilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır.

 

Üretim hatlatındaki manuel montaj uygulamaları, tamir hatları ve ayar uygulamaları “ön düzen” gibi kayıt ve izlenilebilirliğin zor olduğu alanlarda bu proseslerin kayıtlı ve izlenebilir olmasını sağlar.

 

Exacta FM sinyalli dijital tork aletleri ile birlikte kullanıldığında;  data toplama ve tork’lama değerleri kontrol ünitesi tarafından saklanır (opsiyonel Global Host yazılımı ile) ve istenildiğinde İstatistiksel Proses Kontrol “İPK” amacıyla kullanılır.

 

Global 8 kontrol ünitesine set edilen, “hedef tork değeri”, “ölçüm mod’u”, “ölçüm birimi”, “sıkım yönü” ve “otomatik sıfırlama zamanı” gibi parameter ayarları Exacta FM sinyalli dijital tork aletine otomatik olarak yüklenir ve Exacta FM ekranında gözükür. Exacta FM sinyalli dijital tork aleti için ayrıca parametre ayarı yapmaya ihtiyaç yoktur.

 

SLTC FM2.4GHz ve SLTCR FM2.4GHz preset  tork aletleri ve uyumlu FM sinyalli bataryalı aletler ile birlikte kullanıldığında; sıkım doğruluğunun sağlanması, sıkım hataları oranlarının azalması, kullanım kolaylığının, operatör verimliğinin ve tekrarlanabilirliğinin arttırılması gerçekleşir.

 

PST 2000 FM sinyalli basınç sensörü POKAYOKE’li impulse ve clutch mekanizmalı “push-to-start modelleri hariç” aletler ile birlikte kullanıldığında; sıkım doğruluğunun sağlanması, sıkım hataları oranlarının azalması ve tekrarlanabilirliğin artırılması gerçekleşir.

 

Global 8 kontrol ünitesine, 8 farklı “A, B, C, D, E, F, G, H”     iş gruplamaları yapılabilir ve 8 farklı FM sinyalli aletler ile çalıştırılabilir. Her bir iş grubu için ayrı ayrı parametreler ayarlanabilir. İş gruplarının seçilmesi; kontrol ünitesi üzerinden otomatik, “10-Pin I/O” port sayesinde “Hat Kontrol Sistemi” “PLC” tarafından otomotik veya “Eternet” “LAN” portundan otomotik olarak yapılabilir.

 

“Dovetail-Kırlangıç” değişken kafalı Exacta FM sinyalli tork aletleri ve SLTC FM2.4GHz preset tork aletleri ile açık ağız değişken kafa kullanıldığı zaman; ABS, klima, fren, radyatör, fan, kompresör bağlantı borusu / hortumu rekorlarının ve benzeri kritik sıkım uygulamalarında; yüksek montaj kalitesi ve montaj kontrolü sağlar!!!

 

Kontrol ünitesinin bilgisayar üzerinden programlanması için “Global 8 Manager” yazılımına ihtiyaç vardır.

 

Ayrıca, iş grubu parametre ayarları, kontrol ünitesi panelindeki tuşlar ile kolaylıkla yapılabilir.

 

 

  • - 320x240 LCD geniş ve kolayca okunabilir ekranı sayesinde operatör, farklı iş gupları için kullanması gereken tork aletinin doğruluğundan ve sıkım prosesinin doğru yapıldığından emin olur.
  • - “OK/NOK” sıkım sonuçları kontrol ünitesi paneli üzerindeki LED’ler sayesinde “Yeşil/Kırmızı” renk olarak ve “Buzzer” sayesinde sesli olarak operatörü bilgilendirir.
  • - Bilgisayar bağlantısı için “USB” portu. Bilgisayar bağlantı kablosu Global 8 ile birlikte teslim edilir.
  • - “24V I/O” 19-pin” konnektör çıkışları sayesinde “Hat Kontrol Sistemine” “PLC” kolay entegrasyon sağlanır.
Global 8 Tork Kontrol Sistemi